Освіта:
1960 р. – отримав диплом Харківського Сільськогосподарського Інституту ім. В.В. Докучаєва за спеціальністю «Агрономія»

Кар’єра:
1960 по 1962 р. – агроном Олександрівськогобурякораднаргоспу Вовчанського району;
після закінчення інституту – науковий співробітник ХСГІ ім. В.В. Докучаєва за договором із цукробурякотрестом Харківського раднаргоспу;
1967 р. – кандидат сільськогосподарських наук (назва дисертації: «Влияниегидразидамалеиновойкислоты на урожай, сахаристость, сохранность и семеннуюпродуктивностьматочнойсахарнойсвеклы в ЛевобережнойЛесостепи УССР»);
1975 р. – захистив докторську дисертацію (назва дисертації: «Гидразид малеиновой кислоты как средство повышения продуктивности сахарной свеклы»);
1976 р. – присвоєно звання професора;
1966 – 1968 рр. – асистент кафедри ХСГІ ім. В.В. Докучаєва;
1969 р. – 1973 рр. – доцент кафедри рослинництва;
1973 – 1975 рр. – докторант;
1978 р. – професор;
1993 р. – член-кореспондент НААН України;
з 1980 – 2017 рр. – завідувач кафедри рослинництва Харківського НАУ ім. В.В. Докучаєва;
з 1989 – 2004 рр. – Президент Харківського територіального відділення МАН України;
з 1993 р. – член-кореспондент НААН України (відділення рослинництва);
член спецради по захисту дисертацій в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків (м. Київ) та в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва (упродовж 30-ти років), науковий консультант державної установи «Харківцукор» Національної асоціації цукрових буряків України; член експертної ради ВАК СРСР (1985-1990 рр., м. Москва), член експертної ради ВАК України (2000-2003 рр., м. Київ).

Освітня діяльність:
Навчальні курси: «Буряківництво», «Рослинництво», «Екологобіологічне рослинництво», «Біологічні основи рослинництва», «Вступ до спеціальності», «Агрономія», «Методика наукових досліджень в агрономії».

Наукова діяльність:
Значну частину розробок включено до навчальних посібників для аграрних ВНЗ, спеціальних довідників, а також у «Технологічний регламент виробництва, зберігання та переробки цукрових буряків», який широко використовується у буряківництві країн близького зарубіжжя. Наукові праці з питань теорії і застосування регуляторів росту в буряківництві мають світове визнання.
Підготовлено 5 докторів і 17 кандидатів наук, з яких 9 докторів філософії для зарубіжних країн (Нігерія, Того, Конго, Бенін, Камбоджа, Мадагаскар, Сирія, Палестина).
На основі комплексних досліджень у творчій співдружності з академічними і галузевими інститутами –ІФРімені К.А. Тимірязєва АН СРСР, ІФР АН УРСР і Всесоюзним НДІ цукрових буряків розроблено високоефективну технологію підвищення цукристості і збільшення виходу цукру шляхом передзбиральної обробки плантацій регуляторами росту, яку було представлено на здобуття Державної премії УРСР. Понад 25 років активно працював у складі спецрад із захисту дисертацій в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків та в Інституті рослинництва НААН, близько 10 років був у складі експертних рад ВАК СРСР і України.
Упродовж ряду років – постійний учасник виставок ВДНГ СРСР, України, міжнародних виставок в Угорщині, Чехії і Словакії.
Був головним редактором наукового збірника «Вісник ХНАУ» (Серія «Рослинництво, селекція і насінництво, плодоовочівництво»). Системна навчально-методична робота кафедри рослинництва стала надбанням сільськогосподарських ВНЗ країн СНД. При безпосередній участі розроблено п’ять типових програм з рослинництва для агрономічних спеціальностей (1985-1995).
Серед вихованців вищої аграрної освіти відомі вчені академіки УААН як М.А. Литвиненко, В.В. Кириченко, державні діячі В.А. Слаута, (В.П. Філенко, І.М. Рішняк, Герої України А.Т. Криворучко, І.М. Гулий, заслужені працівники сільського господарства А.Е. Хвесик, Г.Є. Губський, А.М. Середа, С.В. Гаврик, С.І. Корнієнко А.С. Васенін та інші керівники високоефективних господарств Харківської області, вклад яких у розвиток сільськогосподарського виробництва є постійним і вагомим.

Наукова школа / Напрям наукових досліджень:
Формування високопродуктивних посівів зернових і технічних культур.
У 1987 р. колективна робота «Разработка теории и внедрение регуляторов роста при возделывании озимой пшеницы, сахарной свеклы и других культур по интенсивной технологии» була представлена на здобуття
Державної премії в галузі науки і техніки України.
Протягом 2001-2006 рр. на замовлення Міністерства аграрної політики розроблено і впроваджено «Систему заходів для стабілізації виробництва високоякісного зерна в Україні» (Тендерна ДБТ, науковий керівник Бобро М.А.), що сприяло нарощуванню виробництва зерна, зокрема в Харківській області, протягом 2005-2007 рр.

Наукові публікації:
Опубліковано понад 175 наукових праць, три винаходи. Наукові розробки включено в підручники, галузеві рекомендації для виробництва, а також у Державний Технологічний регламент вирощування і переробки цукрових буряків. Є статті в наукометричній базі Scopus.

Науково-дослідна робота:
Розроблено ряд технологій вирощування зернових і технічних культур.
У творчій співпраці з науковцями УААН розроблено адаптивну технологію вирощування ярої пшениці і здійснено збільшення обсягів її виробництва з 50 до 526 тис. га в 2005 р., а також Технологію вирощування високоякісного зерна ярої пшениці в Лісостепу України (Київ-2006).

Участь в роботі спеціалізованих вчених рад:
Понад 30 років працював в складі Спецради із захисту дисертацій в Інституті цукрових буряків та в Інституті рослинництва УААН.
Більше 10 років входив до складу експертних рад ВАК СРСР і ВАК України, а також ДАК Міністерства освіти і науки України.
Як експерт ДАК Міносвіти України атестував і ліцензував ряд агрономічних факультетів ВНЗ (Сумський національний аграрний університет, Полтавську сільськогосподарську академію, Кримський агротехнічний університет, Миколаївський ДАУ).

Участь в роботі редколегій фахових наукових видань України:
За безпосередньої участі розроблено ряд Типових програм з рослинництва для аграрних вузів ІІІ-IV рівнів акредитації, Типової програми кандидатського іспиту зі спеціальності 06.01.09 – рослинництво з грифом Міносвіти України, оригінальний навчальний посібник Рослинництво («Урожай», Київ-2001). Співавтор програмно-педагогічного засобу «Агротехнологія» з грифом Міносвіти і науки, Київ-2006 (електронні носії); «Вісник ХНАУ. Серія: рослинництво, селекція та насінництво, плодоовочівництво»; «Вісник центру наукового забезпечення АПВ Харківської області».

Участь в громадських об’єднаннях за професійним спрямуванням:
Член обласної науково-координаційної ради при державній адміністрації Харківської області, член Методологічної комісії УААН.
Творча співпраця з академічними і галузевими інститутами – ІФР ім. К.А. Тимірязєва АН СРСР, ІФР АН УРСР і Всесоюзним НДІ цукрових буряків.

Громадська діяльність:
Постійно працює на ниві залучення творчої молоді до наукового пошуку – понад15 років був Президентом Харківської малої академії наук;
Член методичної комісії НААН з проблем рослинництва;
Голова експертної комісії ХНАУ ім. В.В. Докучаєва;
Член науково-координаційної ради при Харківській державній адміністрації.

Зовнішні нагороди:
Орден «Знак Почета» (1986 р.);
Медаль «За трудову доблесть», «За трудову відзнаку», «Ветеран труда»;
Почесні грамоти ВАСГНІЛ, МСГ СРСР, Міністерства АПК, Президії УААН;
Дипломи і медалі наукових виставок;
Нагрудний знак «За відмінні успіхи в роботи» на ниві вищої освіти СРСР;
Знак 60-річчя Киргизької РСР;
Відмінник освіти України;
Почесна відзнака УААН (2006 і 2016 рр.);
Дипломант 5-го конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» в номінації «Викладач професійно-орієнтованих дисциплін» (2003 р.).