Круглий стіл щодо підготовки до акредитаційної експертизи освітніх програм

   

 

07.11.2024 року проректор з науково-педагогічної роботи Серік Максим Леонідович запросив гарантів освітніх програм, декани, завідувачів кафедр, виконавців справ про самоаналіз та інших учасників акредитаційного процесу до участі у круглому столі щодо підготовки до акредитаційної експертизи освітніх програм. Максим Леонідович розповів про «Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 15.05.2024 № 686 і набуло чинності 01.08.2024 року. Зокрема,  презентував оновлені критерії оцінювання якості освітньої програми.

Оновлено шкалу відповідності за критеріями та уточнено умови рішень Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти щодо акредитації, зокрема для визначення статусу «зразкова», акредитації та умовної (відкладеної) акредитації за повною процедурою. Врегульовано порядок постакредитаційного моніторингу та обробки інформації з обмеженим доступом під час акредитаційного процесу, а також організацію акредитації освітніх програм, погоджених між закладами вищої освіти. Розширено можливості одночасної акредитації кількох освітніх програм за різними спеціальностями та галузями, визначено етапи акредитаційної процедури. Також запроваджено модель скасування рішення щодо призначення експертної групи та процедури припинення або призупинення акредитації.

Компетентні рекомендації щодо покращення якості організаціях навчального процесу й успішної підготовки до проходження актредитаційної процедури надали керівник відділу ліцензування, акредитації та інформаційного забезпечення Знайдюк Софія Андріївна й очільниця навчального відділу Кашперська Анастасія Іванівна. Проректор з наукової роботи Михайлов Валерій Михайлович акцентував підготовку здобувачів ДБТУ за третім (освітньо-науковим) рівнем.

У заході взяли участь не лише представники тих ОП, які виходять на акредитацію у 2024-2025 навчальному році, а й викладачі, які щиро прагнуть покращити якість освітнього процесу в Державному біотехнологічному університеті, серед яких були й доценти кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, які є гарантами й членами проєктних груп за спеціальностями 123 «Комп’ютерна інженерія», 125 «Кібербезпека та захист інформації», 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» тощо.

Відбулася сесія питань-відповідей, у якій особливу активність виявили викладачі, що є експертами НАЗЯВО, мають досвід проведення акредитацій них процедур та щиро діляться ним з колегами. А колектив кафедри АКІТ ДБТУ щиро вдячний спікерам за такий корисний захід!

 

Ю.А. Нечитайло