ФОРУМ взаємодії «TOGETHER-2022: стійка трансформація як частина глобальної технології перемоги»
Учасники форуму спільно з представниками всіх суб’єктів взаємодії – громадами, бізнесом, владою, наукою, в конструктивній дискусії представили рішення для реалістичності зеленого курсу, відновлення України, декарбонізації «не на папері», вирішення нових проблем з відходами, для енергоефективності та енергобезпеки напередодні складної зими та у воєнний час викликів!
Завдяки асоціації професіоналів довкілля ПАЕУ здобувачі вищої освіти змогли заслухати відповіді на цілу низку актуальних питань, зокрема:
- Як впливає війна на довкілля: фіксація руйнувань, збитків і перспективи відновлення?
- Як уряд працює над переглядом свого законодавства, пов’язаного з кліматом, енергетикою та транспортом?
- Як стимулювати збільшення виробництва енергії з відновлюваних джерел та використати всі інструменти енергоефективності?
- Ціна для України (-не) декарбонізованої енергетики і промисловості;
- Зелене будівництво, експлуатація будівель і енергоефективні технології;
- «Старий» та «новий» закони України про відходи: що зміниться?
- Військовий стан та ринок поводження з небезпечними відходами;
- Відходи руйнування та реформа управління відходами: що чекає Україну?
- Різниця між відходами руйнації та відходами будівництва та знесення, поводження з відходами руйнації.
- Досвід взаємодії громад та бізнесу в управлінні відходами. Кейси
- Шлях до мобільності з нульовими викидами;
- Правові механізми контролю за нестійкими рішеннями в громадах та державі;
- Проблемні питання протидії кримінальним правопорушенням у сфері охорони навколишнього природного середовища в умовах збройної агресії тощо.
Наприкінці форуму був представлений спеціальний майстер-клас «Гранти для сталого розвитку: можливості для громади, бізнесу, освіти» на якому здобувачі вищої освіти змогли дізнатися про актуальні для України грантові можливості та алгоритм залучення фінансування у проєкти, орієнтовані на трансформаційні дії щодо кліматичних дій, зеленої економіки та сталого розвитку.
Більш детально про захід завантажити тут.
Після форуму здобувачі вищої освіти разом з викладачем обговорили питання безпеки у військовий час, проблеми перебігу освітнього процесу та можливості кожного. Наголосили, що отримана інформація є актуальною у даний час і виразили впевненість, що знання та вміння одержані під час форуму надалі знадобляться у подальшій професійній діяльності.
Дякуємо асоціації професіоналів довкілля ПАЕУ за унікальну можливість долучитися до високого експертного потенціалу фахівців екологів, обміну практичним досвідом і актуальною інформацією у сфері охорони довкілля в умовах воєнного стану.
To be continued…
Є.А. Криштоп
доцент кафедри екології
та біотехнологій в рослинництві