Магістри за спеціальністю 101 екологія долучились до проєкту «ЕКОЖУРНАЛІСТИКА БЕЗ СМІТТЯ»



З 13 березня по 7 квітня 2023 року магістри 1 року навчання за спеціальністю 101 «Екологія» Боярська Тамара, Волкова Марія та Нікітченко Дар’я прийняли участь в онлайн-курсах «Екожурналістика без сміття», який було організовано в межах проєкту «Освітня програма з Environmental Journalism для українських журналістів» ГО «Інтерньюз-Україна» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Уряду Швеції.

Нині значну частину новин, які мають відношення до довкілля, можна бачити в ЗМІ у формі лише негативних наслідків (згоріло, забруднило, забудувало тощо), в яких зовсім не розкрито причини цих проблем. Екологічна інформація в такій формі не відіграє просвітницької ролі, тому цей курс мав на меті змінити розуміння і широту бачення не тільки журналістів, які без екологічної спеціалізації лише дотично торкаються питань довкілля і, відповідно, не мають часу і можливостей ґрунтовно розібратись у проблемах, а й майбутніх фахівців екологів. На початку навчання модераторка курсу, президентка Асоціації професіоналів довкілля PAEW Людмила Циганок, зазначила: «Роль журналістики як соціального інституту полягає в тому, щоб бачити актуальні проблеми, які вирішуються, а часто, навпаки, – їх ніхто не збирається вирішувати, й виносити їх на порядок денний; формувати екологічну свідомість українців, відповідальне ставлення до збереження довкілля тощо.

Навчальний курс для локальних журналістів зібрав близько 110 учасників і учасниць із 18 областей. 3 модулі, 14 тем, 22 тренери та спікери: провідні українські екологи, представники Міндовкілля, Держекоінспекції, медіаексперти та журналісти, які працюють у жанрі журналістики рішень, екологічної та розслідувальної журналістики консолідували зусилля майстрів слова та журналістських розслідувань довкола вивчення основ прикладної екології, міжнародного та національного законодавства. Зокрема, експерти Асоціації професіоналів довкілля PAEW охоче ділились власним досвідом і передавали знання з питань ОВД та біорізноманіття, охорони атмосферного повітря та водних ресурсів, питань екологічного контролю, промислового забруднення, екологічного моніторингу та поводження з відходами, екологічних фінансів та ін.

Після завершення курсу магістри успішно склали підсумкове тестування для контролю засвоєння матеріалу та отримали відповідні сертифікати.

To be continued…

Є.А. Криштоп
доцент кафедри екології
та біотехнологій в рослинництві