Використання службових собак в умовах сьогодення України

На кафедрі генетики, розведення та селекційних технологій в тваринництві відбувся  семінар на тему “Використання службових собак у умовах сьогодення України”, який провела кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри, Гончарова Ірина Іванівна.

Учасники семінару отримали корисну інформацію з пошуково-рятувальної служби (ПРС) та розшукової роботи  службових собак в умовах сьогодення України. Україну сміливо і відважно захищають усі спеціальні служби, зокрема, поліцейські, лікарі, пожежники, військові, рятувальники та інші. Однак не тільки люди допомагають нашій країні. Поряд із ними є чимало тварин, які, ризикуючи своїм життям, ідуть уперед назустріч небезпеці. Службові собаки відзначилися на своїй службі: спеціально навчені собаки-рятувальники допомагають співробітникам ДСНС знаходити людей під завалами, знаходять сотні мін, надають таку важливу, у наш час, психологічну допомогу, знаходять безвісти зниклих. Під час проведення семінару були задані питання: Якими якостями повинен володіти собака-рятувальник?  Чи існує вікове обмеження для собак? Які породи найчастіше використовують як рятувальників? Скільки часу йде на підготовку собаки-рятувальника? У чому полягає робота собаки-рятувальника?

Завдяки цьому семінару було сформовано висновки:  собаки-рятувальники є невід’ємною частиною рятувальних загонів різних напрямків, вони не просто допомагають людям, а часто набагато швидше і краще виконують поставлені задачі. Або ж взагалі роблять те чого не можуть люди, наприклад пошук під снігом чи завалами, просто нюхом. Тож потрібно розвивати цю галузь, щоб готувати більше собак та відповідно мати змогу врятувати більше життів.