Обговорення освітніх програм бакалаврів, магістрів ОПП, магістрів ОНП та доктора філософії (PhD) спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
28 березня 2024 р. відбулося розширене засідання кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту і кафедри електромеханіки, робототехніки і біомедичної інженерії та електротехніки із залученням стейккхолдерів і здобувачів рівнів вищої освіти бакалавр, магістр та доктор філософії. Метою даного зібрання було обговорення освітніх програм бакалаврів, магістрів ОПП, магістрів ОНП та доктора філософії (PhD) «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Гарант освітньо-професійної програми бакалаврів д.т.н., проф. Мірошник О.О. розповів про її особливості та унікальність. Він повідомив, що при удосконаленні освітньої програми особлива увага була приділена Soft skill. До циклу загальної підготовки було введено такі освітні компоненти як Українська мова (за професійним спрямуванням), Історія української державності та громадянське суспільство і Філософія.
Стейкхолдери Плюгін В. Є. (д.т.н., проф., завідувач кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст ХНУМГ імені О. М. Бекетова) запропонував приділити більшу увагу питанням експлуатації електричного обладнання.
Миргород Д. Г. (заступник начальника управління виробничо- технічної політики та нагляду за експлуатацією АТ Харківобленерго) та Лютий О. Г. (директор ТОВ виробничо-комерційна фірма «Енергосервіс») висловили побажання приділити більшу увагу практичній підготовці бакалаврів.
Гарант освітньо-професійної та освітньо-наукової програм магістрів к.т.н., доц. Савченко О.А. звернув увагу на сильні сторони та переваги програм. При перегляді даних освітніх програм була збільшена кількість кредитів на виконання та захист кваліфікаційної роботи. Крім цього було удосконалено структурно-логічну схему, у якій наведено освітні компоненти та взаємозв’язки між ними. Стейкхолдери Павлов А. О. (директор компаній «ОКЕАН») та Лошак І. В. (директор ТОВ директора ТОВ «ЕНЕРА Суми») висловили свої побажання щодо удосконалення програми відповідно до сучасних запитів ринку. Зокрема Павлов О.А. висловив побажання приділяти більше уваги системам Smart Grid та відновлюваній енергетиці.
Гарант освітньо-наукової програми доктора філософії д.т.н., проф. Мороз О.М. розповів про відповідність освітньої програми та її окремих компонентів сучасним вимогам ринку праці, акцентував увагу на особливості та унікальності програми.
При обговоренні програми свої пропозиції та рекомендації висловили стейкхолдери Гапон Д. А. (д.т.н., доцент, завідувач кафедри автоматизації та кібербезпеки енергосистем НТУ «ХПІ») та Клепанда О.С. (к.т.н., директор ТОВ «Інсолар – Клімат»).
За результатами детального аналізу усіх пропозицій групи удосконалення освітніх програм прийняли низку змін та доповнень, як до структур освітніх програм, так і до змісту їх освітніх компонентів. Значна частка освітніх компонент орієнтована на інтеграцію освітнього та наукового процесу з підприємствами енергетичної галузі, їх науково-виробничим потенціалом, а також залучення енергетиків-практиків до освітнього процесу в ДБТУ.