Участь викладачів кафедри у XIX Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми розвитку соціологічної теорії: Війна, насильство та суспільні порядки»

16 грудня 2022 року викладачі кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін разом зі здобувачами ОПП «Соціологія» взяли участь у роботі XIX Міжнародної науково-практичної конференції «Проблеми розвитку соціологічної теорії: Війна, насильство та суспільні порядки».

Робота конференції відбувалася за наступними тематичними напрямами:

1. Війна як інституціоналізоване насильство: чинники змін на мікро- та макро- рівнях;
  2. Суспільні настрої та практики воєнних часів;
  3. Соціальні порядки в умовах війни: чинники цілісності та стійкості суспільства.

Також в рамках конференції відбулися засідання двох круглих столів: «Надії, мрії, «реальні утопії»: сценарії повоєнної розбудови українського суспільства» та «Оцінювання в контексті війни та повоєнної відбудови».

Особливу увагу наукової спільноти привернула неймовірно цікава і доволі оптимістична для українського суспільсвта доповідь віомого сучасного соціолога Пйотра Штомпки – професора теоретичної соціології в Ягеллонському університеті в Кракові (Польща) на тему «THE BRIGHT SIDE OF A TRAGEDY: ON THE UNINTENDED AND UNANTICIPATED CONSEQUENCES OF THE BARBARIC AGGRESSION».

Учасники конференції мали нагоду поділися своїми думками і результатами проведених ними досліджень, обговорити низку питань, важливих для воєнного сьогодення і повоєнного майбутнього України, намітити перспективи подальших соціологічних розвідок актуальних проблем українського суспільства.