X Міждисциплінарна науково-практична конференція студентів і молодих учених «Актуальні питання сучасного гуманітарного та соціогуманітарного знання»

7 листопада 2024 року відбулася X Міждисциплінарна науково-практична конференція студентів і молодих учених «Актуальні питання сучасного гуманітарного та соціогуманітарного знання».
Захід став результатом плідної співпраці трьох університетів: Державного біотехнологічного університету (факультет менеджменту, адміністрування та права, кафедра ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін; Харківського національного університету радіоелектроніки (кафедра українознавства); Харківського національного автодорожнього університету (кафедра українознавства).
Конференція об’єднала представників різних наукових шкіл, фахівців та студентів, які виявили зацікавленість до глибшого розуміння сучасних соціальних та гуманітарних процесів. Серед учасників конференції були здобувачі освіти зазначених закладів вищої освіти, учасники загальноуніверситетського політклубу «Думка» та інших гуртків кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін.
Було подано близько двохсот п’ятдесяти тез, а на пленарному засіданні та під час роботи секцій учасники презентували свої дослідження, обговорювали актуальні питання, обмінювалися ідеями в розрахунку на подальшу наукову творчість (модератори – доц. Варипаєв О.М., доц. Кобелєва Д.Л.).
З вітальним словом виступили: Моісєєва Наталія Іванівна, завідувачка кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін; голова оргкомітету конференції Михайлов Валерій Михайлович, проректор з наукової роботи ДБТУ; Серік Максим Леонідович, перший заступник голови оргкомітету, проректор з науково-педагогічної роботи ДБТУ. Вони відзначили високий рівень конференції, яка з кожним роком розширює коло учасників та набуває більш широкого розголосу серед університетського загалу Харкова та  України.
Конференція стала важливим майданчиком для обговорення найактуальніших питань сьогодення, серед яких можна виокремити питання професійної компетенції, гендерної рівності, гуманітаризації технічної освіти, впровадження інноваційних технологій, захисту прав людини та проблематики національного й духовного виховання молоді.
Вперше було створено окрему секцію «Шляхами Сковороди», яка проводилася в рамках культурно-мистецького проєкту «Сковородинівський путівник українськими маєтками», присвяченого діяльності всесвітньо відомого філософа Григорія Сковороди. Проєкт реалізовувався громадською організацією «Архітектурно-мистецька експедиція» спільно з ДБТУ та Харківською державною академією культури.
За результатами конференції було прийнято резолюцію, у якій зазначалося, що “сучасний стан розвитку вітчизняної освіти в умовах воєнного стану вимагає значного посилення та актуалізації для вирішення питань, пов’язаних із необхідністю підвищення ефективності навчально-виховного процесу, підготовки сучасних фахівців, формування у них політичної культури, громадянської відповідальності, патріотизму, розуміння демократичних цінностей, прав та свобод. Усі ці завдання потребують уваги та концентрації зусиль на всебічній підтримці з боку влади та суспільства, адже соціогуманітарне знання має пріоритетне значення”.
За результатами роботи конференції буде виданий збірник наукових праць, а найкращі студентські доповіді, що викликали найбільший інтерес та обговорення, рекомендовані до заохочення.