Продовження співпраці Музейного комплексу ДБТУ з Архівом Польської Академії Наук у Варшаві

18 березня 2024 року керівник Музейного центру професорка, докторка історичних наук Любов Жванко у Залі Марії Склодовської-Кюрі Польської Академії Наук у Варшаві прочитала лекцію «200 років польської ветеринарії: від Вільнюса до Торуня через Харків» та презентувала однойменну виставку. Лекції передувало її інтерв’ю для Української Служби Польського Радіо, присвячене витокам польської ветеринарії та історичним зв’язкам у цьому аспекті між Вільнюсом і Харковом.

https://www.polskieradio.pl/398/8106/Artykul/3350850?fbclid=IwAR04ErbPBYlwSRJBZUvKxFrv3vd-84am69UdJv5sYxe3aDzeEOeUr5hKhiQ

Цей захід, як відзначила директорка Архіву доктор габілітований Ханна Краєвська, є продовженням кількарічної співпраці з Архівом Польської Академії Наук у справі популяризації видатного вченого зі світовим ім’ям Леона Ценковського, який працював у Харківському ветеринарному інституті, а також польських вчених у галузі ветеринарної науки у Харкові, творців системи освіти і науки на теренах України.

Зацікавлення слухачів викликала презентація виставки, підготовленої спільно з Інститутом ветеринарної медицини Відділу наук біологічних і ветеринарних та Університетської бібліотеки Університету Миколая Коперника в Торуні за фінансової підтримки Куявсько-Поморської Ізби Лікарсько-Ветеринарної. Особливо вразив присутніх банер «Факультет ветеринарної медицини Державного Біотехнологічного Університету у Харкові: реальність під час війни», на якому подано інформацію та фото діяльності одного із факультетів Університету у страшних реаліях триваючої війни.