Юридична клініка «Довіра» – структурний підрозділ Державного біотехнологічного університету. Юридична клініка «Довіра» – місце практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 081 «Право», а також реалізації юридичної практики та надання безоплатної правової допомоги малозабезпеченим верствам населення.
Метою юридичної клініки є забезпечення практичної підготовки здобувачів вищої освіти спеціальності 081 «Право» до професійної діяльності, підвищення рівня практичних знань, умінь і навичок.
Основні завдання юридичної клініки:
- Забезпечення освітнього процесу, спрямованого на оволодіння здобувачів вищої освіти спеціальності 081 «Право» практичними аспектами професії та можливості набуття навичок практичної діяльності за фахом;
- Створення місць для проходження здобувачами вищої освіти спеціальності 081 «Право» навчальної та навчально-виробничої практики;
- Проведення заходів з правової освіти населення;
- Забезпечення можливості спілкування здобувачів вищої освіти під час освітнього процесу з фахівцями-практиками правоохоронних та судових органів, адвокатських об’єднань, державних органів та орагнів місцевого самоврядування з питань їх діяльності, тощо.
Консультаційні послуги, інформаційні послуги; складання процесуальних документів.
Наші заходи
Спікери заходу висвітлили актуальні теми захисту прав дитини, а саме:
- «Концепція «найкращі інтереси дитини»: актуальна практика Верховного Суду» (спікер-доповідач: Мартиненко Антон Миколайович, асистент кафедри права та європейської інтеграції ДБТУ, партнер Адвокатського обʼєднання «Шкребець і партнери», практикуючий адвокат);
- «Булінг, як порушення прав дитини» (спікер-доповідач: Бровдій Алла Михайлівна, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри патентознавства та основ правозастосовної діяльності Харківського національного університету міськооо господарства імені Олексія Миколайовича Бекетова.
Модератором зустрічі була керівник Юридичної клініки «Довіра» Ковач Олена Валеріївна, кандидат юридичних наук доцент кафедри права та європейської інтеграції.
Виступи спікерів визвали жваву дискусію та обговорення. Дякуємо усім хто долучився до заходу!
У заході прийняли участь жителі Валківської, Зміївської, Нововодолазької, Красноградської, Оскільської, Куньєвської громади Харківської області й Скороходівської та Чутівської громад Полтавської області.
Вебінар проводився в рамках навчальної програми, яка реалізується у Миколаївській області у партнерстві з ГС «Міжрегіональна спілка птахівників та кормовиробників України», за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України (ГФУ/UHF) для жителів сільських громад Миколаївської області, постраждалих під час збройної агресії рф.
Захід було проведено з метою нагадування про актуальність проблеми та необхідність об’єднання спільних зусиль для протидії злочинній діяльності в умовах збройної агресії і сучасних викликів.
У заході разом з досвідченими спікерами взяв участь здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2 курсу, студент-клініцист юридичної клініки «Довіра» – Апончук Олександр, з доповіддю на тему: «Сучасні тенденції у сфері торгівлі людьми: досвід України в умовах збройної агресії».
Модератором зустрічі була Ковач Олена Валеріївна, к.ю.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції.
Дякуємо спікерам, університетській спільноті, всім присутнім, хто долучився і брав активну участь у дискусії! Разом працюємо на результат!
Спікери заходу:
Людмила Федорова, начальник 1-го сектору (оперативного пошуку та партнерства в сфері інформаційних технологій) управління протидії кіберзлочинам в Харківській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, тема доповіді: «Безпекові заходи в інформаційно-цифровому просторі»;
Олександр Шевченко, начальник відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Харківської обласної прокуратури, тема доповіді: «Злочини неповнолітніх в умовах сучасних викликів»;
Володимир Брулевич, адвокат, канд. юр. наук, викладач кафедри права та європейської інтеграції Державного біотехнологічного університету, тема доповіді: «Цифрові докази»;
Олександр Апончук, Дар’я Свинарьова, здобувачі 2 курсу спеціальності 081 Право, клініцисти Юридичної клініки «Довіра», тема доповіді: «Право на приватність в глобалізованому світі».
Захід відбувся в онлайн-форматі, доповіді викликали зацікавленість, жваву дискусію, обговорення проблематики серед здобувачів освіти, науковців, юристів-практиків, працівників національної поліції та прокуратури. Учасники зустрічі підвищили рівень правової культури, були ознайомлені з сучасними засобами боротьби й протидії кіберзлочинам, а також проінформовані про алгоритм дії у разі виявлення будь-яких загроз в інформаційному просторі.
Лекції-тренінги відбулися під час тренінгових курсів за програмою «Підтримка сільськогосподарського сектору в умовах воєнного стану» для мешканців Чкалівської територіальної громади Харківської області.
В межах тем представлених доповідей, що висвітлюють питання насильства, булінгу та мобінгу, сформувався жвавий діалог до якого активно долучились здобувачі вищої освіти на науково-педагогічні представники факультету менеджменту, адміністрування та права.
Вдячність спікерам заходу: доктору соціологічних наук, професору Нечитайло Ірині Сергіївні, доктору педагогічних наук, професору Данченко Ірині Олексіївні та кандидату юридичних наук Думі Олександру Олеговичу.
Спікерами заходу були:
Ковач Олена Валеріївна – керівниця Юридичної клініки «Довіра», кандидат юридичних наук, доцент кафедри права та європейської інтеграції;
Топоркова Марина Миколаївна – кандидат юридичних наук, доцент кафедри права та європейської інтеграції;
Микитюк Василь Олександрович – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри права та європейської інтеграції, адвокат.
Перші заняття відбулися в онлайн форматі на базі юридичної клініки “Довіра” Державного біотехнологічного університету під керівництвом кандидата юридичних наук, доцента Ковач Олени Валеріївни.
Модератором форуму була координатор юридичної клініки «Довіра», к.ю.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції – Ковач Олена Валеріївна.
Спікерами форуму були: Остапенко Юлія Ігорівна, д.ю.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції, адвокатка; Микитюк Василь Олександрович, к.п.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції, адвокат; Шерстюк Світлана Валеріївна, заступник декана з виховної роботи, к.е.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції; Воронянський Олександр Володимирович, к.іст.н., професор кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін; заступник Голови ГО “Українська асоціація суспільствознавців і педагогів”, ГО “Науково-дослідний інститут українознавства і козацтва”; Пасемко Галина Павлівна, доктор наук з державного управління, професор кафедри менеджменту, бізнесу і адміністрування; Шабаш Діана Олександрівна, офіцер ЗСУ, капітан, інженер відділення програмного забезпечення відділу імітаційного моделювання центру підготовки підрозділів; Божидай Ірина Ігорівна, к.е.н., ст.викладач кафедри менеджменту, бізнесу і адміністрування; Бобонець Єлизавета здобувачка першого бакалаврського рівня вищої освіти, спеціальність 281.
У форумі взяли участь близько 100 учасників, обговорення вирізнялося жвавістю та емоційною залученістю учасників, про що свідчать відгуки спікерів та науковців, які взяли участь у форумі.
Мета зустрічі: відкритий діалог для обговорення актуальних безпекових питань й інших питань, що виникають у осіб під час дії правового режиму воєнного стану.