Лекція стейкхолдера к.т.н., доцента Самілик Марини
Лекцію відвідали студенти 1 курсу СВО «Бакалавр», які вивчають дисципліну: «Індустрія препаратів рослинного та тваринного походження», та студенти 3 курсу, що вивчають дисципліни, «Технологічні та біохімічні властивості молока та молочних продуктів», «Технологічні та біохімічні властивості м’яса та м’ясопродуктів». Крім вище вказаних студентів на лекції були присутні студенти 1 та 2 курсів СВО «Магістр», які отримують знання та навички з таких дисциплін, як: «Ресурсоощадні технології переробки продукції тваринництва» та «Інноваційні технології переробки продукції тваринництва». А також – викладачі кафедри технології переробки та якості продукції тваринництва та присутні.
Усього – більше, ніж 30 осіб.
Лектор повідомила слухачів про те, що молоко та м’ясопереробна галузь харчової промисловості є однією з найбільш багатовідхідних галузей народного господарства. За масштабами утворення відходів вона поступається лише добувним галузям.
Самілик М. М. підкреслила, що причиною утворення відходів є використання недосконалих переробних технологій та відсутність належної логістики.
Лектор повідомила також про результати наукових досліджень співробітників кафедри технологій та безпечності харчових продуктів Сумського національного аграрного університету, що спрямовані на створення новітніх інноваційних безвідходних технологій переробки деяких видів овочів і рослин, та застосування їх в якості інгредієнтів для збагачення широкого асортименту молочних, хлібо-булочних, та в перспективі – м’ясопродуктів.
Слухачі лекції розділили думку Самілик М.М. про економічну доцільність розробленої науковцями безвідходної технології переробки деяких видів вітчизняних овочів (моркви, буряка, селери), плодів дерев, а також лікарських рослин.
Розглянута можливість застосування овочевих та рослинних інгредієнтів, отриманих на основі вище вказаної безвідходної технології, як в сухому (порошків) вигляді так і барвників (у рідкому стані), відповідно, для покращення органолептичних показників харчових продуктів, підвищення їхньої харчової та біологічної цінності.
Здобувачі вищої освіти, задавали питання, вносили свої пропозиції про необхідність удосконалення технологій безвідходної переробки овочевої сировини. А також вносили свої ідеї та пропозиції стосовно збагачення такими рослинними інгредієнтами харчових продуктів молочного та м’ясного походження.
Присутні на лекції студенти та викладачі брали участь в дискусії про вплив харчових добавок на зміни органолептичних показників, підвищення харчової та біологічної цінності основних видів молочних та м’ясних продуктів, хлібо-булочних виробів та солодощів, тобто продуктів, що входять до щоденного раціону харчування населення України.
Дискусія стосувалась як питань безпечності, збереження якості молочних, м’ясних продуктів, хлібо-булочних виробів, збагачених інгредієнтами, вилученими із відходів овочевих культур, так і можливості підвищення економічних показників молокопереробних та м’ясопереробних підприємств харчової галузі промисловості України від впровадження у виробництво вище вказаних інноваційних технологій.
Слухачі лекції розділили думку доповідача лекції – Самілик Марини Михайлівни про те, що збагачення харчових продуктів інгредієнтами, вилученими із овочевих відходів, плодів дерев, у тому числі із лікарських трав, є доцільним, так як вони поліпшують їх органолептичні показники, підвищують лікувально – профілактичні властивості та сприяють підвищенню економічних показників переробної галузі харчової промисловості.
Слухачі лекції були задоволені спілкуванням.
Здобувачі СВО «Бакалавр» та СВО «Магістр», а також колектив співробітників кафедри технології переробки та якості продукції тваринництва ДБТУ висловлюють щиру подяку Самілик Марині Михайлівні за лекцію проведену на високому науковому та методичному рівні!