Кафедра – складова Українського ентомологічного товариства

Конференція до 60-ї річниці Українського ентомологічного товариства (м. Умань)ІХ з'їзд Українського ентомологічного товариства (м. Харків)
(зліва на право) Мікуліна Інна Миколаївна, Грамма Віктор Микитович, Станкевич Сергій Володимирович, Леженіна Ірина Павлівна, Забродіна Інна Вікторівна, Євтушенко Микола Дмитрович
(зліва на право) Мікуліна Інна Миколаївна, Грамма Віктор Микитович, Леженіна Ірина Павлівна, Станкевич Сергій Володимирович, Васильєва Юлія Володимирівна, Забродіна Інна Вікторівна, Євтушенко Микола Дмитрович
(зліва на право) Станкевич Сергій Володимирович, Мікуліна Інна Миколаївна, Федоренко Віталій Петрович (президент Українського ентомологічного товариства), Грамма Віктор Микитович, Леженіна Ірина Павлівна, Полчанінова Ніна Юріївна (старший науковий співробітник ХНУ ім. Каразіна), Пучков Олександр Васильович (віце-президент Українського ентомологічного товариства), Мостов’як, Іван Іванович (декан факультету плодоовочівництва і лісівництва УНУС) Васильєва Юлія Володимирівна
Віктор Микитович Грамма на пленарному засіданні доповідає про основні здобутки Харківського відділення Українського ентомологічного товариства
Микола Дмитрович Євтушенко на секційному засіданні доповідає про зміну парадигми в системі теорії і практики захисту плодових садів в Україні за останні 100 років
Сергій Володимирович Станкевич на секційному засіданні доповідає про шкідливу ентомофауну ріпаку й гірчиці на дослідному полі ХНАУ ім. В.В. Докучаєва

Викладачі кафедри зоології та ентомології ім. Б.М. Литвинова на IX з’їзді Українського ентомологічного товариства.

Українське ентомологічне товариство (УЕТ) – громадська організація, створена в 1949 р. для об’єднання вчених, фахівців-виробничників і аматорів-ентомологів. Завданнями УЕТ є сприяння організації наукових досліджень з ентомології, публікація їх результатів і популяризація знань з ентомології та суміжних дисциплін.

Харківське відділення Українського ентомологічного товариства є одним із найбільших в Україні та об’єднує понад 80 науковців і аматорів.

20–23 серпня 2018 р. на базі ХНПУ ім. Г.С. Сковороди пройшов ІХ з’їзд Українського ентомологічного товариства, який зібрав понад 120 науковців і ентомологів-аматорів з усієї України, Німеччини, Чехії та Білорусі.

Організаторами з’їзду були ГО «Українське ентомологічне товариство», ГО «Харківське ентомологічне товариство», ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена, ХНАУ ім. В.В. Докучаєва та ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

20 серпня відбулися пленарне засідання та знайомство гостей з колекціями Музею природи ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

21 серпня – секційні засідання та дружня вечеря.

22 серпня продовжили роботу секційні засідання, було обрано президента УЕТ й організовано екскурсію до «Фельдман-Екопарку».

23 серпня всі охочі мали змогу відвідати НПП «Гомільшанські ліси» та біостанцію ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.

У роботі з’їзду взяли активну участь викладачі й аспіранти кафедри зоології та ентомології ім. Б.М. Литвинова: професори М.Д. Євтушенко, Є.М. Білецький, В.Л. Мєшкова, доценти І.П. Леженіна, М.О. Філатов, І.В. Забродіна, С.В. Станкевич, Л.Я. Сіроус, аспірант В.О. Меленті.

Ірина Павлівна Леженіна входила до складу оргкомітету з’їзду. Микола Дмитрович Євтушенко є почесним членом УЕТ і разом з Іриною Павлівною Леженіною та президентом УЕТ Віталієм Петровичем Федоренком був головуючим секції «Сільськогосподарська ентомологія». Валентина Львівна Мєшкова головувала на засіданні секції «Лісова ентомологія».