«ДОРОЖНЯ КАРТА»
здобувача ступеня доктора філософії до захисту дисертації у разовій cпеціалізованій вченій раді

  1. Здобувач, який виконав акредитовану освітньо-наукову програму, склав усі заліки та іспити, звертається до відділу аспірантури і докторантури для отримання академічної довідки про виконання освітньо-наукової програми.
  2. Разова рада утворюється закладом, в якому здобувач виконав акредитовану освітньо- наукову програму.
  3. Здобувач, який виконує неакредитовану освітньо-наукову програму, має право у порядку, встановленому законодавством, на переведення до іншого закладу, який має акредитовану освітньо-наукову програму за відповідною спеціальністю
  4. Здобувач готує рукопис дисертації у друкованому та електронному вигляді, анотацію до неї (згідно з вимогами Міністерства освіти та науки України), перелік та копії наукових статей, де опубліковано основні результати дисертаційного дослідження, та отримує висновок наукового керівника (керівників).
  5. Здобувач звертається до декана відповідного факультету з письмовою заявою щодо отримання висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації. До заяви додаються дисертація у друкованому та електронному вигляді, анотація, наукові публікації (або їхні копії), висновок наукового керівника та академічна довідка про виконання освітньо-наукової програми.
  6. Публічна презентація здобувачем наукових результатів дисертації та її обговорення відбуваються на засіданні кафедри (або кафедр), що реалізує відповідну освітньо- наукову програму та/або здійснює підготовку здобувача. Результати обговорення та проведення презентації відображаються у висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації, який підписується головуючим на засіданні структурного підрозділу закладу.
  7. Здобувач за наявності поважних причин (за станом здоров’я, сімейними обставинами тощо) за письмовою заявою має право на отримання висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації та проведення захисту дисертації в разовій раді протягом двох років після відрахування з аспірантури.
  8. За умови отримання позитивного висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації здобувач має право звернутися до вченої ради Університету, з письмовою заявою про утворення разової ради. До заяви додаються:
    • дисертація в друкованому та електронному вигляді та анотація;
    • наукові публікації (або їхні копії), в яких висвітлено наукові результати дисертації;
    • академічна довідка про виконання освітньо-наукової програми;
    • висновок наукового керівника (керівників);
    • висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації.
  9. Пропозиції щодо персонального складу разової ради подає структурний підрозділ, на засіданні якого здійснювалася публічна презентація здобувачем наукових результатів дисертації.
  10. Вчений секретар НДЧ Університету перевіряє відповідність наукового доробку членів ради вимогам «Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти (наукової установи) про присудження ступеня доктора філософії» (далі – Порядок) та відсутність порушень академічної доброчесності з боку здобувача (дисертація та наукові публікації).
  11. Вчена рада не пізніше двох місяців з дня отримання заяви здобувача утворює разову спеціалізовану раду у складі п’яти осіб — голови разової ради (штатний науково- педагогічний або науковий працівник Університету, доктор наук), двох рецензентів (штатні науково-педагогічні або наукові працівники Університету) та двох офіційних опонентів (штатні науково-педагогічні або наукові працівники інших, різних, ЗВО), про що видається наказ Університету. У разі неможливості призначити двох рецензентів з урахуванням вимог «Порядку» разова рада утворюється у складі голови ради, одного рецензента та трьох офіційних опонентів.
  12. Офіційні опоненти не можуть працювати в одному і тому ж закладі та включаються до складу разової ради за їх письмовою згодою.
  13. Протягом п’яти робочих днів з дати видання наказу про утворення разової ради забезпечення діяльності спеціалізованих вчених рад Університету:
    • оприлюднює на офіційному веб-сайті Університету електронну копію дисертації у форматі PDF/A з текстовим шаром з накладенням електронного підпису здобувача, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (з використанням кваліфікованої електронної позначки часу), та інформацію про склад разової ради і посилання на веб-сайт, де здійснюватиметься трансляція захисту дисертації;
    • вносить інформацію про утворення разової ради до інформаційної системи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (далі – Національного агентства);
    • передає друкований примірник дисертації, підписаний здобувачем, до наукової бібліотеки Університету;
    • подає електронний примірник дисертації до державної наукової установи “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації”, а також до локального репозитарію Університету.
  14. Міністерство освіти та науки України проводить перевірку відповідності складу разової ради вимогам «Порядку присудження ступеня доктора філософії …» протягом місяця з дня оприлюднення Національним агентством інформації про утворення разової ради
  15. За результатами вивчення дисертації та наукових публікацій здобувача, зарахованих за темою дисертації, протягом 45 календарних днів з дня оприлюднення інформації про утворення разової ради кожен рецензент подає разовій раді рецензію, а кожен офіційний опонент — відгук, в яких зазначають результати власної оцінки наукового рівня дисертації і наукових публікацій здобувача. Рецензенти і офіційні опоненти забезпечують об’єктивність підготовлених ними рецензій і відгуків, засвідчують їх власними підписами та відбитками печаток закладів за основним місцем роботи.
  16. Протягом трьох робочих днів з дня надходження до разової ради останньої рецензії (відгуку):
    • разова рада призначає дату, час і місце проведення публічного захисту дисертації. Дата проведення публічного захисту дисертації призначається не раніше ніж через два тижні та не пізніше ніж через чотири тижні з дня надходження до разової ради останньої рецензії (відгуку). Інформація про дату, час і місце проведення публічного захисту дисертації здобувача оприлюднюється на офіційному веб-сайті закладу та вноситься до інформаційної системи;
    • електронні копії рецензій (відгуків) у форматі PDF/А з текстовим шаром з накладенням електронного підпису рецензента (офіційного опонента), що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (з використанням кваліфікованої електронної позначки часу), оприлюднюються на офіційному веб-сайті Університету, а їхні копії на вимогу здобувача надаються йому для ознайомлення.
  17. Публічний захист дисертації проводиться на засіданні разової ради, яке вважається правоможним за умови участі в ньому повного складу разової ради. Члени разової ради та/або здобувач можуть брати участь у засіданні разової ради за допомогою засобів відеозв’язку в режимі реального часу.
  18. У разі відсутності кворуму для проведення засідання разова рада приймає рішення про перенесення дати проведення захисту дисертації, призначаючи іншу дату не раніше ніж через два тижні та не пізніше ніж чотири тижні від попередньої дати.
  19. Університету забезпечує трансляцію захисту дисертації в режимі реального часу на своєму офіційному веб-сайті, а також відеозапис трансляції захисту дисертації.
  20. Засідання разової ради для проведення публічного захисту дисертації проводиться за процедурою, визначеною Університетом. Захист дисертації повинен мати характер відкритої наукової дискусії, в якій зобов’язані взяти участь здобувач, голова та усі члени разової ради. Кожен член разової ради відкрито висловлює свою позицію за присудження або за відмову у присудженні ступеня доктора філософії. Рада приймає рішення шляхом відкритого голосування.
  21. За результатами голосування оформлюється рішення разової ради про присудження (відмову у присудженні) ступеня доктора філософії за формою, затвердженою МОН. У рішенні, яке підписується головою разової ради та скріплюється відбитком печатки закладу, обов’язково зазначаються результати голосування членів разової ради.
  22. Здобувач має право до початку голосування щодо присудження ступеня доктора філософії за письмовою заявою на ім’я голови разової ради зняти дисертацію із захисту, крім випадків виявлення разовою радою порушення академічної доброчесності в дисертації та/або наукових публікаціях, в яких висвітлені основні наукові результати дисертації. Здобувач може скористатися таким правом лише один раз.
  23. Якщо разова рада виявила факти академічного плагіату, фабрикації чи фальсифікації у дисертації та/або наукових публікаціях, в яких висвітлені основні наукові результати дисертації, заява про зняття дисертації із захисту не приймається.
    У такому разі разова рада приймає рішення про відмову у присудженні ступеня доктора філософії без права повторного подання дисертації до захисту.
  24. Після прийняття разовою радою рішення про присудження (відмову у присудженні) ступеня доктора філософії Університет:
    • протягом трьох робочих днів оприлюднює рішення разової ради про присудження (відмову у присудженні) ступеня доктора філософії та відеозапис трансляції захисту дисертації на своєму офіційному веб-сайті;
    • протягом п’яти робочих днів подає інформацію про результати захисту дисертації до інформаційної системи Національного агентства.
  25. На підставі рішення разової ради про присудження ступеня доктора філософії Університет не раніше ніж через 15 та не пізніше ніж через 30 календарних днів з дня захисту дисертації видає наказ про видачу здобувачеві диплома доктора філософії та додатка до нього європейського зразка. Рішення разової ради про присудження ступеня доктора філософії набирає чинності з дати набрання чинності наказом Університету про видачу диплома доктора філософії.
  26. Протягом десяти робочих днів з дня видачі диплома доктора філософії заклад додає копію рішення разової ради про присудження ступеня доктора філософії, засвідчену головою разової ради, до примірника дисертації, що зберігається у бібліотеці закладу.
  27. Атестаційна справа здобувача, що містить усі документи, що стосуються розгляду дисертації та проведення її захисту в раді, зокрема, висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації, рецензії, відгуки, рішення разової ради про присудження ступеня доктора філософії та відеозапис трансляції захисту дисертації, зберігається у Відділі аспірантури та докторантури протягом десяти років з дати набрання чинності наказом Університету про видачу здобувачеві диплома доктора філософії, а рішення ради щодо присудження ступеня доктора філософії та один примірник дисертації підлягають постійному зберіганню.