НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ФОРУМ «НАУКА ДЛЯ РОЗВИТКУ. АГРОХАРЧОВІ БІОТЕХНОЛОГІЇ: СИНЕРГІЯ НАУКИ, ОСВІТИ, БІЗНЕСУ ТА ВЛАДИ»

24 грудня 2021 року в Державному біотехнологічному університеті за підтримки Харківської обласної державної адміністрації, Харківської обласної ради та Харківської міської ради, відбувся науково-практичний форум «НАУКА ДЛЯ РОЗВИТКУ. Агрохарчові біотехнології: синергія науки, освіти, бізнесу та влади».

З вітальними словами на відкритті виступили Голова Харківської обласної ради Єгорова-Луценко Тетяна Петрівна, Заступник Харківського міського Голови Новак Олександр Миколайович, Директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної Державної адміністрації, д.е.н., професор Крутова Анжеліка Сергіївна та Народний депутат України, голова вченої ради ДБТУ, д.т.н., професор Одарченко Андрій Миколайович.

Форум розпочався зі святкового привітання працівників Державного біотехнологічного університету.

За багаторічну сумлінну працю, ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків, вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України нагрудним знаком Міністерства освіти і науки України «За наукові та освітні досягнення» нагороджено Пастухова Валерія Івановича, завідувача кафедри сільськогосподарських машин, доктора технічних наук, професора, Сайчука Олександра Васильовича, завідувача кафедри технологічних систем ремонтного виробництва та технології матеріалів, доктора технічних наук, професора, Дуба Володимира Васильовича, доцента кафедри торгівлі готельно-ресторанної та митної справи, кандидата технічних наук.

Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України народжено Микитася Аркадія Вікторовича, проректора з науково-педагогічної роботи розвитку економіки та інфраструктури, доктора економічних наук, доцента, Олійник Світлану Георгіївну, професора кафедри технології хлібопродуктів і кондитерських виробів, кандидата технічних наук, доцента.

Грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджено Косуліну Наталію Геннадіївну, завідувачку кафедри біомедичної інженерії та теоретичної електротехніки, доктора технічних наук, професора, Круглову Олену Анатоліївну, професора кафедри економіки та бізнесу, кандидата економічних наук, Онищенка В’ячеслава Миколайовича, доцента кафедри технології м’яса, кандидат технічних наук, Романова Олексія Васильовича, декана факультету агрономії та захисту рослин, кандидата сільськогосподарських наук, доцента.

За багаторічну сумлінну працю, визначні досягнення в організації й вдосконаленні науково-дослідної, навчальної, науково-методичної та виховної роботи, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та впровадження інновацій у виробництво Грамотою Харківської обласної Ради нагороджено Пивоварова Павла Петровича, професора кафедри харчових технологій в ресторанній індустрії, доктора технічних наук, Боровкова Сергія Борисовича, доцента кафедри внутрішніх хвороб і клінічної діагностики тварин, кандидата ветеринарних наук, Тимчука Сергія Олександровича, завідувача кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, доктора технічних наук.

За багаторічну сумлінну й плідну працю, високий професіоналізм, визначні досягнення в науково-дослідній, навчальній та науково-методичній роботі, вагомий внесок у впровадження досягнень науки і техніки, підготовку висококваліфікованих науково-педагогічних кадрів і фахівців галузі Подякою Голови Харківської міської ради нагороджено Богомолова Олексія Васильовича, доктора технічних наук, професора кафедри обладнання та інжинірингу переробних і харчових виробництв, проректора з наукової роботи, Бобрицьку Ольгу Миколаївну, декана факультету ветеринарної медицини, доктора ветеринарних наук, професора, Кудрю Сергія Івановича, доктора сільськогосподарських наук, професора кафедри агротехнологій та землеробства.

За вагомий особистий внесок у реалізацію завдань сучасної державної політики в галузі освіти і науки, сумлінну працю та високий рівень професійної майстерності Подякою Голови Харківської обласної державної адміністрації нагороджено Анопрієнко Тетяну Володимирівну, кандидата економічних наук, доцента кафедри управління земельними ресурсами та кадастру, Дідух Наталію Олександрівну, кандидата сільськогосподарських наук, старшого викладача кафедри плодоовочівництва та зберігання продукції рослинництва, заступника голови профспілкового бюро факультету агрономії та захисту рослин, Маслову Анну Сергіївну, провідного фахівця юридичного відділу.

За визначні досягнення в організації та вдосконаленні науково-дослідної, навчальної, науково-методичної, виховної роботи, вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки та підготовку висококваліфікованих фахівців Подякою Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації нагороджено Пака Андрія Олеговича, доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри фізики та вищої математики, Сподар Катерину Вікторівну, кандидата технічних наук, доцента кафедри торгівлі, готельно-ресторанної та митної справи, Філімонова Юрія Леонідовича, кандидата економічних наук, доцента кафедри глобальної економіки.

Під час Форуму потужні дискусії відбулись на двох наукових платформах. Головні тези першої дискусійної платформи «Стратегії розвитку агропродовольчого комплексу» представилиГросул Вікторія Анатоліївна, доктор економічних наук, професор, завідувачккафедри економіки та бізнесу, Безуглий Микола Дмитрович, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри біотехнологій в тваринництві, академік Національної академії аграрних наук України, Яцун Леонід Миколайович, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту, бізнесу і адміністрування, Богомолов Олексій Васильович, проректор з наукової роботи, доктор технічних наук, професор кафедри обладнання та інжинірингу переробних і харчових виробництв, Кучер Леся Юріївна, доктор економічних наук, доцент кафедри глобальної економіки.

Другу дискусійну платформу «Інноваційні кластери як платформа для взаємодії освіти, науки та бізнесу» представили Гринченко Ольга Олексіївна, доктор технічних наук, професор, завідувачка кафедри харчових технологій в ресторанній індустрії, лауреат Державної премії України, Антощенков Роман Вікторович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри мехатроніки та деталей машин, Євлаш Вікторія Владленівна, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії, біохімії, мікробіології та гігієни харчування, Савицька Наталія Леонідівна, доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри маркетингу та медіа комунікацій, Пивоваров Павло Петрович, доктор технічних наук, професор кафедри харчових технологій в ресторанній індустрії, лауреат Державної премії України, Серік Максим Леонідович, кандидат технічних наук, доцент кафедри харчових технологій в ресторанній індустрії, Станкевич Сергій Володимирович, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри фітопатології та ентомології.

На третій платформі презентовані здобутки провідних наукових шкіл університету. Лисиченко Микола Леонідович, доктор технічних наук, професор кафедри оптимізованих електромеханічних систем виступив з темою доповіді: «Лазерні нанотехнології в тваринництві». Погарська Вікторія Вадимівна, доктор технічних наук, професор, лауреата Державної премії України, члена-кореспондент Міжнародної академії холоду, завідувач кафедри харчових технологій продуктів з плодів, овочів і молока та інновацій в оздоровчому харчуванні ім. Павлюка представила тему: «Інноваційні кріо- та нанотехнології рослинних добавок та продуктів для здорового харчування». Пастухов Валерій Іванович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри сільськогосподарських машин доповів за темою: «Технічне забезпечення сучасних технологій рослинництва». Філона Василя Іванович, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри агрохімії, виступив з темою доповіді: «Сучасний стан діагностики мінерального живлення рослин». Прудніков Василь Григорович, доктор сільськогосподарських наук, професор кафедри виробництва та стандартизації продукції тваринництва виступив з темою доповіді: «Наукові напрями досліджень та досягнення в галузі тваринництва». Лиманська Світлана Василівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри генетики, селекції та насінництва виступила з темою доповіді: «Досягнення та перспективи розвитку селекції та насінництва».

Підводячи підсумки роботи Форуму, Андрій Миколайович Одарченко щиро подякував всім, хто долучився до організації та участі у Форумі, за атмосферу конструктиву та взаємоповаги, за плідну роботу та спілкування. Він відзначив, що це одна з перших подій такого формату в новоствореному Державному біотехнологічному університеті. Форум пройшов на найвищому рівні, так, як  і було заплановано організаторами. Форум за визначеними напрямками має стати в Державному біотехнологічному університеті традицією, титульною подією, яку б академічна спільнота та представники влади і бізнесу асоціювали з «Біотехом». Андрій Миколайович запропонував наступного року збільшити масштаб заходу, запросити до діалогу більше стейкхолдерів національного та міжнародного рівня.