8 травня 2024 відбулося чергове засідання загальноуніверситетського політклубу “Думка” “Друга світова війна: відголоски історії (керівники доц. Варипаєв О.М., проф. Міносян А.С.).
Захід був присвячений Дню пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Учасники засідання зазначили, що це свято символізує  перехід до європейської традиції історичної пам’яті. Вона полягає не тільки в зміні дати, а й у зміні фокусу – з культу зброї та перемоги на внесок різних спільнот у подолання нацизму, на окрему людину, її страждання і втрати у війні. День пам’яті та перемоги – це нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українських землях численні злочини проти людяності, акти геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримсько-татарський та інші народи, що входили до складу території сучасної України, зазнали значних втрат.

Символом памʼяті про Другу світову війну з 2014 року в Україні, як і в Європі, є макова квітка.

В процесі обговорення були наведені паралелі з сучасністю, з широкомасштабною російською агресією, внаслідок якої українська нація ціною втрат, ціною руйнувань доводить та відстоює своє право на життя, на існування.
Студентка Кашеварова Анна, група 205-21-б (02), виступила з доповіддю про свого прадідуся, який був у примусовій еміграції, у нацистському полоні з сімнадцятирічного віку з 1942 та 1945 рік. Збереглися важкі спогади в її родині, збереглася  ложка,  яка він залишив на пам’ять.

Світла пам’ять та шана нашим героям минувщини та  сьогодення!!!