ОСВІТА:
1970 р. – Житомирський сільськогосподарський інститут денної форми навчання, спеціальність «Вчений агроном» (спеціаліст).

КАРЄРА:
1971 – 1973 рр. – молодший науковий співробітник, керівник групи імунітету Інституту картоплярства Української аграрної академії наук.
1973 р. – вступив до аспірантури Всесоюзного науково-дослідного інституту картопляного господарства, в якому захистив кандидатську дисертацію і отримав диплом кандидата сільськогосподарських наук.
1994 р. – захистив докторську дисертацію і отримав диплом доктора сільськогосподарських наук.
1995 р. – отримав наукове звання професора.
1987 – 2017 рр. – працював в Житомирському національному агроекологічному університеті, спочатку на посаді доцента, а згодом професора, завідувача кафедри селекції та біотехнології, проректора з наукової роботи та виконувача обов’язків ректора Державної агроекологічної академії України.
1996 р. – отримав наукове звання академіка Академії наук Вищої школи України.
2017 – 2020 рр. – професор кафедри фітопатології ім. академіка В. Ф. Пересипкіна.
2020 р по теперішній час – завідувач лабораторії фітопатології і ентомології Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків.

ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ:
Навчальні курси: «Апробація с.-г. культур», «Фітопатологія», «Біологічний захист», «Інтегрований захист рослин», «Агрофармакологія», «Хімічний захист рослин з основами токсикології», «Патогенез хвороб», «Селекція та насінництво», «Імунітет рослин», «Генетика рослин», «Основи наукових досліджень в захисті рослин».

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ:
1976 р. – кандидат сільськогосподарських наук (спеціальність 06.01.11 «Фітопатологія»).
1994 р. – доктор сільськогосподарських наук (спеціальність 06.01.11 «Фітопатологія»).
1995 р. – отримав наукове звання професора.
Коло наукових інтересів: створення і розвиток нових шкіл та служби захисту рослин, розробка комплексних систем захисту сільськогосподарських культур від хвороб. Веде наукову діяльність в напрямку фітопатології, імунітету та селекції картоплі на стійкість до шкідливих організмів. Являється одним з організаторів створення генофонду картоплі на стійкість до хвороб бактеріального походження. Ним створено вихідні форми з числа сортів вітчизняної, закордонної селекції культурних, примітивних і диких видів та інцухт-ліній, які характеризуються високою резистентністю до хвороб і шкідників. Ці сортозразки знаходять широке використання в селекційних центрах та наукових установах України. Співавтор 12 сортів картоплі, зокрема: «Зарево», «Воловецька», «Віхола», «Луговська», «Світанок київський», «Українська рожева», «Пролісок», «Ромашка 8», «Либідь», «Бородянська рожева». Ці сорти районовані в Україні та країнах Прибалтики. Сорт «Поліська» готується до передачі до Державного сортовипробування рослин України.

НАУКОВІ ПУБЛІКАЦІЇ:
Опубліковано понад 450 наукових праць, в тому числі статті, що індексуються в наукометричних базах Scopus та Web of Science, 7 монографій, 9 підручників та 20 навчальних посібників, автор 15 свідоцтв та 4 патентів на винаходи, співавтор виведення 12 сортів картоплі.

НАУКОВО-ДОСЛІДНА РОБОТА:
Керівник НДР «Хвороби овочевих культур, їх моніторинг, етіологія, патогенез та селекція щодо створення стійких сортів» (державний реєстраційний номер 0116U008856).

УЧАСТЬ В РОБОТІ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ВЧЕНИХ РАД:
2011–2022 рр. – член спеціалізованої вченої Ради Д 26.004.02 НУБіП України із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора сільськогосподарських наук за спеціальністю «Фітопатологія та ентомологія».

УЧАСТЬ В РОБОТІ РЕДКОЛЕГІЙ ФАХОВИЙ НАУКОВИХ ВИДАНЬ УКРАЇНИ:
1995–2017 рр. – редактор вісника Державної агроекологічної академії України серії «Фітопатологія та ентомологія».
2005–2020 рр. – редактор журналу «Карантин і захист рослин».
2003–2023 рр. – редактор журналу «Картоплярство».

ЗОВНІШНІ НАГОРОДИ:
1995 р. – нагороджений медалями «За трудову доблесть».
1996 р. – «Винахідник СРСР», срібна медаль ВДНГ СРСР та знаком «Відмінник освіти України».
2005 р. – нагорода Ярослава Мудрого.
2006 р. – удостоєний почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України».
2011 р. – за вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки і освіти нагороджений дипломом учасника Всеукраїнського видавничого проекту «Науково-освітній потенціал України».

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ:
2012 р. – брав участь у формуванні Закону України «Про захист рослин».
2013 р. – радник Верховної Ради України з аграрних питань, член Державної комісії по районуванню нових сортів польових культур, член Науково-технічної ради Міністерства аграрної політики і продовольства України.