Підвищення кваліфікації викладачів кафедри АКІТ «Інструменти для створення цифрового освітнього контенту»

За запрошенням колег із Одеського державного аграрного університету викладачі кафедри АКІТ взяли участь у триденному підвищенні кваліфікації «Інструменти для створення цифрового освітнього контенту», що відбувся 22-24 листопада на платформі Zoom за координацією очільниці відділу забезпечення якості вищої освіти ОДАУ, методиста навчально-методичного відділу О.К. Костюхіної.

У перший день викладач кафедри СГН Холод М.В. провела вебінар на тему «Сучасні інструменти візуалізації освітнього контенту», на якому учасники курсу дізналися, як створити захопливі та ефективні лекції з використанням новітніх інструментів. Розглянуто можливості сервісу Mentimeter для створення та проведення миттєвих опитувань в аудиторії та під час вебінарів; інструменту Wordwall для створення як інтерактивних, так і друкованих матеріалів (вправи, вікторини, вправи на співставлення, ігри зі словами тощо); платформи Gamma для створення презентацій, яка використовує можливості штучного інтелекту для автоматизації структури, контенту та візуалізації ідей та інших ресурсів, які забарвлюють процес навчання яскравими кольорами, активізують зацікавленість здобувачів, сприяють кращому засвоєнню навчального матеріалу.
У другий день доцент кафедри інформаційних технологій ОДАУ Наконечна О.А. провела вебінар «Використання сервісу Canva під час дистанційного і змішаного навчання для створення інтерактивних навчальних матеріалів». Canva пропонує такі ресурси для дистанційного навчання для викладачів, як листи з вправами, шаблони та презентації. Canva для освіти дозволяє здобувачам створювати спільні презентації, візуальні конспекти та інші матеріали, а викладачам залишати до них коментарі та перевіряти роботи слухачів свого віртуального класу. Чернетки та зміни в дизайнах синхронізуються між мобільною та веб-версією автоматично, що даж змогу вносити редагування без прив’язки до пристрою: на планшеті, в телефоні або в ноутбуці.
На третій день доц. О.А. Наконечна продовжила навчання за темою «Брендування науковця та освітні послуги в Instagram: розберіться, як стати визнаним та залучити здобувачів через соціальні мережі». Сьогодні соціальні мережі є невід’ємною частиною життя багатьох людей. Вони використовуються для спілкування з друзями та колегами, отримання новин та інформації про те, що відбувається у світі, а також для пошуку товарів та послуг. Саме тому використання соціальних мереж для просування вашого сайту та покращення SEO є одним із найважливіших елементів вашої стратегії інтернет-маркетингу. Нашим викладачам ці навички знадобляться для популяризації вищої освіти, залучення абітурієнтів до ДБТУ, налагодження співробітництва з колегами з інших закладів вищої освіти. Співпраця з ОДАУ була цікавою і корисною, наші викладачі подякували за запрошення й висловили сподівання на подальшу взаємодію.

 

Нечитайло Ю.А.