Новий українсько-польський проєкт Музейного комплексу ДБТУ

Новий українсько-польський проєкт Музейного комплексу ДБТУ: виставка «200 років польської ветеринарії: з Вільнюса до Торуня через Харків» та наукова сесія «Польське коріння ветеринарії Харкова: історія і сучасність».

Черговим спільним проєктом Музейного комплексу Державного біотехнологічного університету та одного із провідних вищих навчальних закладів Польщі – Університету Миколая Коперника в Торуні і зокрема його підрозділів Інституту ветеринарної медицини та Університетської бібліотеки стала виставка «200 років польської ветеринарії: з Вільнюса до Торуня через Харків». Відкриття виставки і присвячена їй наукова сесія були висвітлені на телебаченні Торуня https://tvtorun.pl/32838/z-wilna-przez-charkow-do-torunia

Її авторкою є керівник Музейного центру професорка, докторка історичних наук Любов Жванко, яка у рамках програми «Полоніста» (Національна агенція академічних обмінів, Варшава, Польща) нині перебуває в Інституті ветеринарної медицини Факультету наук біологічних і ветеринарних Університету Миколая Коперника в Торуні.

Виставка відкрилася у стінах головного будинку Університетської бібліотеки Університету Миколая Коперника в Торуні 29 листопада 2023 року. Вона представляє історію польської ветеринарії, починаючи від колиски – Вільнюса, через Харків – центр ветеринарної освіти та науки Східної Європи ХІХ – початку ХХ ст., і закінчуючи ветеринарною медициною в Університеті Миколи Коперника в Торуні. Десять з тринадцяти банерів виставки присвячені харківській ветеринарній освіті і науці у ХІХ ст., а також представлені постаті професорів-вчених, педагогів і ветеринарів польського походження – засновників Ветеринарної школи в Харкові. Про сучасність розповідає банер «ФАКУЛЬТЕТ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ХАРКІВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО БІОТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ: РЕАЛЬНІСТЬ ПІД ЧАС ВІЙНИ». Виставка постала завдяки фінансовій підтримці Лікарсько-Ветеринарної Палати Куявсько-Поморського воєводства та особисто її президента Анджея Клімовського.

У рамках відкриття виставки відбулася українсько-польська наукова сесія «Польське коріння ветеринарії Харкова: історія і сучасність», проведена під патронатом Польського Товариства Ветеринарних Наук. У ній взяли участь представники факультету ветеринарної медицини ДБТУ, виступи яких викликали особливий інтерес присутніх, оскільки показують діяльність науковців та викладачів під час триваючої війни. Професор, доктор ветеринарних наук Дмитро Кібкало (кафедра внутрішніх хвороб і клінічної діагностики тварин) виступив із доповіддю «Професор ветеринарії у сучасному Харкові», професор, доктор ветеринарних наук Сергій Федоренко (кафедра ветеринарної хірургії та репродуктології) представив доповідь «Школа ветеринарної репродуктивної медицини в Харкові». Професор Любов Жванко розповіла про польських професорів, творців ветеринарної медицини в Харкові.

Відкриття виставки та участь у науковій сесії професорів факультету ветеринарної медицини ДБТУ, як визнали польські учасники заходу – професор Єнджей Марія Яськовський, директор Інституту ветеринарної медицини та професор Юстина Рогальська, декан Факультету наук біологічних і ветеринарних Університету Миколая Коперника в Торуні є добрим початком встановлення контактів майбутньої плідної співпраці між навчальними підрозділами ветеринарного напрямку університетів Харкова і Торуня.