Мехатроніка – галузь науки і техніки, заснована на системному об’єднанні вузлів точної механіки, датчиків стану зовнішнього середовища і самого об’єкта, джерел енергії, виконавчих механізмів, підсилювачів, обчислювальних пристроїв (ЕОМ і мікропроцесори). Мехатроніка – одна з новітніх інженерних спеціальностей в світі. Напрям підготовки «Мехатроніка» входить в десятку найбільш затребуваних і перспективних технічних спеціальностей в світі.

 Кафедра готує випускників за напрямами «Мехатроніка АПВ», «Якість, стандартизація та сертифікація» та «Деталі машин і підйомно-транспортні машини».

Навчання базується на знаннях дисциплін «Мехатроніка АПВ», «Мехатроніка машин і агрегатів», «Робототехнічні системи і комплекси АПВ», «Аналіз та синтез мехатронних систем», «Інформаційні і інтелектуальні системи АПВ», «Деталі машин та підйомно-транспортні машини», «Прикладне комп’ютерне проектування в Creo Parametric», «Будівельна техніка», «Взаємозамінність, стандартизація та технічні вимірювання», «Якість, стандартизація та сертифікація», «Менеджмент якості», «Оцінка відповідності продукції», «Якість та безпечність продукції АПВ», «Метрологія», тощо.

Науково-дослідницька діяльність кафедри: математичний опис мехатронних, робототехнічних систем, систем менеджементу якості, деталей машин та підйомно-транспортних машин. Їх аналіз методами комп’ютерного моделювання; розробка нових методів управління та проектування систем, проведення експериментальних досліджень.

Проектно-конструкторська діяльність: визначення і формалізація задач, складання вимог до компонентів систем, розробка окремих підсистем і пристроїв, включаючи елементи конструкції, приводи, датчики інформації, мікропроцесорні пристрої керування; організація багатокомпонентних систем, що включають мехатронні пристрої, роботи і елементи технологічного обладнання; розробка програмного забезпечення для вирішення завдань управління і проектування.

Експлуатаційна діяльність: налагодження, випробування і модернізація мехатронних і робототехнічних пристроїв і систем, їх перепрограмування, навчання і інтеграція в автоматизовані системи PLM, MES та ін., підтримка їх в працездатному стані.

Організаційно-управлінська діяльність: організація роботи колективу, прийняття управлінських рішень, здійснення технічного контролю за роботою ділянки виробництва, що використовує мехатронні і робототехнічні пристрої, аналіз і забезпечення необхідних економічних показників виробничої діяльності.

Випускники кафедри затребувані у всіх високотехнологічних підприємствах, де здійснюється проектування, виробництво та експлуатація якісно нових конкурентоспроможних мехатронних модулів і систем з інтелектуальним керуванням.

Кафедра активно співпрацює з Харківським тракторним заводом, ТОВ ЛКМЗ, ТОВ УКБТШ та ін.

Новини